Haber

Canik Belediyesi’nden Mükelleflere Borç Yapılandırma Çağrısı

Canik Belediyesi, ‘Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına Dair Kanun’ kapsamında mükelleflerin borçlarının yeniden yapılandırma işlemlerinin 31 Mayıs 2023 tarihinde mesai bitimine kadar olduğunu hatırlatarak, mükelleflerini davet etti.

Canik Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğü, ‘7440 Sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun’ kapsamında ilgili kanundan yararlanarak borçlarını yeniden yapılandırmak isteyen mükellefler tarafından yapılan yazılı açıklamada , ‘Hükümler’ hükümleri kapsamında borçlarını yeniden yapılandırmak isteyen mükelleflerin, 31 Mayıs 2023 mesai bitimine kadar borç yapılandırma işlemlerini gerçekleştirmeleri gerekmektedir.

48 Aya Varan Taksit İmkanı

Canik Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada, mükelleflerin 31 Aralık 2022 tarihinden önceki bina, arsa, arsa, çevre temizliği, reklam ve reklam vergilerinin 12 Mart 2023 tarihli ve 32130 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdiği belirtildi. ‘Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ve Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması’ ile Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun kararları kapsamında 31 Mayıs 2023 tarihine kadar borçlarını yeniden yapılandırabileceği kaydedildi. 31 Aralık 2022 tarihinden önceki döneme ait bina, arsa, arsa, çevre temizliği, ilan ve reklam vergilerini yapılandırın, belediyede tahsilat hizmeti üzerinden yapılacak işlemlerle 48 aya varan taksit imkanından yararlanın. son güne kadar hizmet binası veya e-devlet üzerinden.

Son Gün 31 Mayıs

Yapılan yazılı açıklamada, bina, arsa, arsa, çevre temizlik, ilan ve reklam vergilerini 31 Aralık 2022 tarihinden önce yapılandırmak veya 48 aya varan taksitlendirme imkanından yararlanmak isteyen mükelleflerin kullanabilecekleri belirtildi. 31 Mayıs 2023 mesai bitimine kadar belediye hizmet binasında veya E-devlet’te tahsilat hizmeti.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu