Haber

Çin, selden sonra çiftçileri desteklemek için tarım teknisyenlerini görevlendiriyor

HABER: Çin, selden sonra çiftçileri desteklemek için tarım teknisyenleri atadı

ÇEKİM LİSTESİ:

1. Tarım alanlarından çeşitli görüntüler

SES 2 (Çince): LIU ZHONGBO, Yongqing ilçesinde bir sebze çiftçisi

HABERİN İÇERİĞİ:

Çin’in kuzeyindeki Hebei eyaletindeki Langfang şehri, çiftçilerin şiddetli yağmur ve sellerden kaynaklanan kayıpları azaltmasına yardımcı olmak için tarım teknisyenleri görevlendirdi.

Doxuri Tayfunu’nun etkisiyle Pekin ve çevre bölgelerde şiddetli yağışlar görüldü. Bu yağmurlar, son birkaç gün içinde başkentin çeşitli semtlerinde ve Hebei Eyaletinin bazı bölgelerinde olağanüstü sellere neden oldu.

Gu’an İlçesinde tarım teknisyenleri, mısır çiftçilerine haşere istilasını önleyerek ve kontrol ederek kaliteyi ve verimi nasıl artıracaklarını öğretmeye başladı.

Yongqing İlçesi, eser hasarını incelemek ve sebze yetiştiricilerinin mümkün olan en kısa sürede üretime devam etmelerine yardımcı olmak için sekiz teknik rehber ekip gönderdi.

SES (Çince): LIU ZHONGBO, Yongqing ilçesinde sebze çiftçisi:

“Ziraat teknisyenleri, yağmurlardan sonra haşere istilasını önleme ve kontrol etme ve ayrıca serayı güçlendirme konusunda bana rehberlik etmek için buraya geliyorlar. Teknisyenler tam zamanında geldi. Domates ve benzeri sebzelerimi iyi yetiştirmek için onların yöntemlerini uygulayacağım.”

Xinhua Haber Ajansı muhabirleri Shijiazhuang’dan bildirdi. (XHTV)

aydintepeajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu