Haber

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın: Sinan Ogan ile görüşme olmadı

Türkiye’de milletvekilliği seçimleri sandık başında biterken Pazar günü tamamlandı ve Cumhurbaşkanlığı seçimleri ikinci tipte kaldı. Tıpta Cumhurbaşkanı Erdoğan, en yakın takipçisi Kemal Kılıçdaroğlu’nun birkaç puan önündeydi. Sinan Ogan sadece 5.1 oy aldı.

“HÜKÜMETİN VARLIĞINDA PAZARLIK YOK”

Gözler 28 Mayıs seçimlerine çevrilirken, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın gündeme ilişkin değerli açıklamalarda bulundu. Kulislerde ilk turda yüzde 5.1 oy alan Sinan Oğan’ın oylarının belirleyici olabileceği konuşulurken Kalın, “Sinan Ogan’ın 5’lik oyu nereye mal olacak tartışmaları sürüyor. Sabırsızlıkla bekliyoruz. bu 5.17’lik kütlenin şu ya da bu tarafa harcandığını söylemek.Muhtemelen kendi değerlendirmelerini yapacaktır.Sinan Bey’in değerlendirme yapacaklarını söylemesi olağandır.Bu doğaldır.O da net bir şey ortaya koydu.Bu böyledir dedi. Teröre ara vermek bizim için bir öncelik. Bütün bunları düşündüğümüzde ikinci ilaç bizim için daha kolay olur. Düşünüyoruz. Ama bunu söylerken de yılmadan çalışmaya devam edeceğiz. Devletin bekası konusunda müzakere olamaz.” dedi.

“OY AÇIĞININ KAPATILACAĞINI SANMIYORUM”

Kalın açıklamalarına şöyle devam etti: “İkinci ilaç bizim için daha kolay olacak. Oy farkı çok net. Oy farkının kapanacağını düşünmüyorum. 5 puanlık bir fark var. 5’e yakın fark var. 2.5 milyon oy Bu kapanma ihtimali yok. Kendi oylarımızı koruduğumuz için ikinci ilaç daha kolay olacak.Tıpta buna yenileri eklenecek. Çeşitli nedenlerle güven ve istikrar ortamının devamı için Türk milletinin yüzde 49,5’i Cumhurbaşkanımıza oy verdi. Asrın Türkiye perspektifi çerçevesinde bu vakfı devam ettireceği görülmektedir.”

orhaneli-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu