Haber

Dayanışma Gönüllüleri Bursa’da depremzedeler için konser verdi

ZEHRA MİLLER / SİBEL KAHRAMAN

6 Şubat’tan bu yana deprem bölgesinde görev yapan Dayanışma Gönüllüleri, bursa ‘de depremzedelerle dayanışma konseri düzenledi. Konserle ilgili konuşan dayanışma gönüllüsü Uğur Kurt, “Özellikle toplumun bu şekilde kutuplaştığı bir süreçte, insanların birbirine sarılması, kollarını uzatması, dayanışma içinde olması çok değerli. Biz de buna mütevazi bir katkı yaptık. sürdürülebilir olmak.”

Kahramanmaraş6 Şubat depreminin yaralarını sarmak için bölgede çalışmalarını sürdüren Dayanışma Gönüllüleri, bu dayanışmayı sürdürmeyi ve deprem gerçeğini unutmamayı hedefliyor. bursa Konserde sahne aldı. Grup Kucaklaşması, 10 Ekim Halk Korosu ve Süleyman Düzoğlu, “Depremi Unutma, Unutulmasına İzin Verme” dayanışma konserinde Konak Kültür Evi’nde sahne aldı.

“KUTUPLANMA TOPLUMUNDA BİR SÜREÇTE DAYANIŞMAYI BİLMEK İÇİN”

ANKA konserinin ardından izleyiciler tarafından hayranlıkla izlendi. HaberlerDayanışma gönüllüsü Uğur Kurt, Ajans’a yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Bu konserin amacı depreme dikkat çekmek, unutturmak değil. oy gündem çıktı. Oradaki dayanışmanın devam etmesini istiyoruz. Biz de buna katkı sağlamak için buradaki yerel sanatçılar ve parçası olduğumuz 10 Ekim Halk Korosu ile birlikte bu geceyi düzenledik. Çok keyifli ve doyurucu bir etkinlikti. biz bursa Dayanışma Gönüllüleri olarak faaliyet gösteriyoruz. Yine yurdun her yerinde ve özellikle deprem bölgesinde arkadaşlarımız var. Depremin ilk günü Dayanışma Gönüllüsü olarak oraya gittiler. Orada binlerce insanın günde üç öğün yemek yemesini, su ve hijyen malzemeleri gibi malzemelere ulaşmasını sağladılar. Dayanışma Gönüllüleri İskenderun ve Defne’de ve ayrıca Malatya’da faaliyet göstermektedir. Oradaki çocuklar için çocuk etkinlikleri düzenliyorlar, atölyeler ve kreşler var. İskenderun’da duş yerleri, çamaşırhane, çadırkent bulunmaktadır. Dayanışma Gönüllülerinin orada yürüttüğü faaliyetler çok değerli. Hele toplumun bu şekilde kutuplaştığı bir süreçte, insanların birbirine sarılması, kollarını uzatması, dayanışma örebilmesi çok değerli. Bunu sürdürülebilir kılmak için mütevazi bir katkı yaptık.”

“DAYANIŞMA GÖNÜLLÜSÜ OLUN”

Bursalıları Dayanışma Gönüllüleri’ne katılmaya davet eden Kurt, “Lütfen bize katılın ve dayanışma gönüllüsü olun. bursa Depremzedelerle dayanışma içindeyiz. Onlarla iletişim halindeyiz ve ihtiyaçlarını karşılamak için birlikte bir şeyler yapıyoruz. Dayanışma diyoruz. Dayanışma mazlumun lütfudur diyoruz ve Bursalıları bize omuz vermeye davet ediyoruz.”

Kaynak: ANKA / Günümüz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu