Haber

İmamoğlu: AK Parti ve MHP’den arayıp üzüntülerini dile getirenler var

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) lider ve üyelerine ‘aptal’ dediği gerekçesiyle açılan davada 2 yıl 7 ay 15 gün hapis ve siyaset yasağı cezası alan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, basın toplantısında açıklamalarda bulundu. Halaskar Yaşam Merkezi’nin temel atma töreni.

İmamoğlu, AK Parti Küme Başkan Yardımcısı Hasret Zengin’in kendisi hakkında “Cumhurbaşkanımıza imreniyor” açıklamasına şu yanıtı verdi:

“Böyle kıskanılacak bir yanım yok. Keşke kıskanabilsem. Keşke hem İstanbul’a yaptıklarına hem de Türkiye’ye yaptıklarına gıpta edebilsem. Her gece rüyalarına giriyorum galiba” dedi.

SOYLU’YA CEVAP: HALA AÇIKLAMAYA DEVAM EDİYOR

İmamoğlu, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun dün gece yaptığı “Mahkeme kararını etkilemeye çalışıyorlar. Biz yapsaydık onları çarmıha gererlerdi” açıklamasına ilişkin de İmamoğlu, “Aynı konuşmada bunu yapamayacaklarını ifade etti. İçişleri Bakanı, ilçe belediyelerinin çöpleri topladıklarından haberi bile olmadığını belirterek, “Bakanlığına başladığımda bu konuda tek bir yönetmelik veya kitap okumadığını beyan etti. Hala okumamaya ve okumaya devam ediyor. O süpürülürken biz işimize bakarız. Bırakın işini yapmaya çalışsın” dedi.

‘YORUM YAPAN CESUR İNSANLAR VAR’

İBB Başkanı İmamoğlu, AK Parti ve MHP’nin “Teyit edilmemiş bir karar üzerinden mağduriyet yaratıyorlar” açıklamalarına ilişkin, “Neden görüşlerini açıklamıyorlar? Kesinleşmeseler de yaralayan tarafları var. neden yorum yapmıyorlar yorum yapan yiğitler var sağ olsunlar her iki siyasi partiden ak partili ve mhpli siyasetçiler var beni arayıp mağduriyetlerini bildiriyorlar bunu söylemek yerine onlar da ne yapacaklarını söylesinler yetkili meclislerinden bir düşünün. Mesela biz bunu hak ettik mi, hak etmedik mi acaba. Şu soruyu onlara sorayım. Ona bir cevap. Öyle yapsınlar, ben de o zaman onların yorumlarına cevap vereceğim.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu